UŽGAVĖNIŲ ŠVENTĖ DARŽELYJE

Paskelbta: 2022 m. kovo 02 d.

2022 kovo 1 dieną, nuo pat ryto lopšelyje darželyje „Riešutėlis“  vyko pasiruošimas: kas baigė spalvinti tradicines Užgavėnių kaukes,  kas kalbėjo apie Užgavėnių tradicijas, kas Užgavėnių laužui šakas rinko…. 11.00 val., šviečiant skaisčiai saulutei, sugūžėjo į kiemą daug persirengėlių: ožių, daktarų, raganų, velnių, gaspadinių.  Atskrido gandrai su savo pačiomis.  Atėjo ir meškos nepanorusios daugiau savo guolyje driunyti.  Atvyko ir pagrindiniai Užgavėnių šventės veikėjai – Kanapinis ir Lašininis.

Renginio metu vyko  tradicinės  Lašininio ir  Kanapinio varžytuvės: kas greičiau, kas aukščiau, kas šmaikščiau. Į Šių personažų dialogus buvo įtraukti ir vaikai. Kad greičiau  prasidėtų tikrasis pavasaris vaikai šūksniais „žiema, žiema bėk iš kiemo“, barškalų barškinimu  ragino žiemą trauktis. Galiausiai buvo vieningai nuspręsta, kad žiema turi pasitraukti, pailsėti, sustiprėti, kad  su naujomis žiemos linksmybėmis  galėtų grįžti kitą žiemą.

                      Anksčiau buvo tikima, kad jei per Užgavėnes gerai ir sočiai valgysi, būsi sotus ir stiprus visus metus, todėl ir mūsų renginyje buvo blynų tiek, kad užteko visiems  ir dar liko.

Į skaistų Užgavėnių laužą vaikai sumetė visus blogus dalykus: blogą nuotaiką, ligas, nerimą, rūpesčius, pyktį ir kt. nemalonius dalykus.

Beliko visiems palinkėti, kad mums visiems Užgavėnės atneštų pavasarį, džiaugsmą ir gerovę.